Spryciule

Prawo i Sprawiedliwość wystawi swego kandydata w wyścigu do fotela prezydenta. Będzie nim Marek Palka. Naszym zdaniem to przejaw zupełnego braku zrozumienia i ogarnięcia przez kierownictwo PiS delikatnej materii społeczno-politycznej w Świętochłowicach. Ale my się nie znamy. My tu tylko mieszkamy.

Dalszy rozwój sytuacji i wynik wyborów w Świętochłowicach będzie łatwy do przewidzenia. Nie będzie to sukces PiS, jak w ostatnich wyborach uzupełniających w Rybniku. Sorry.

Prawica przerżnie, bo w Świętochłowicach nie będzie głosowania na partie i partyjnych kandydatów, ale przeciwko Kostempskiemu i jego stylowi zarządzania miastem. Tak, tak panie i panowie z partii Jarosława Kaczyńskiego. Dajecie się rozgrywać jak dzieci przez Kostempskiego. Poniżej zdjęcie z oficjalnego profilu Dawida K. na Facebooku. Pełna komitywa, co nie?

Nie zastanowiło Was, dlaczego PO w tym mieście nie wystawi swego kandydata, a najprawdopodobniej poprze egzotyczny Komitet Wyborczy „Razem dla Świętochłowic z Dawidem Kostempskim”, którego pełnomocnikiem jest Beniamin Buchczyk (nota bene baaardzo ciekawa postać)?

palka2

Palka, który jak cień towarzyszy Delfinowi w wyjazdach, delegacjach, spotkaniach,  na swojej stronie internetowej pisze m.in. tak:

W obecnej kadencji zostałem wybrany na Przewodniczącego Rady Miejskiej. Pełniłem tę funkcję do sierpnia 2013 r. 25 marca 2011 r. powierzono mi zaszczytną funkcję przewodniczącego Śląskiego Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów. W związku z zakończeniem przewodniczenia Radzie Miejskiej, we wrześniu 2013 r. złożyłem rezygnację.

O kulisach tejże rezygnacji można było ciekawe rzeczy poczytać w Internecie, ale nie o to chodzi.

Zastanawia jedno, dlaczego działacze Prawa i Sprawiedliwości tak bardzo skarżą się, że są „wycinani” ze stanowisk przez Partię Obciachu? To potwarz!

Z informacji na stronie BIP Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu wynika, że Marek Palka od 9 lipca 2013 roku jest Zastępcą Dyrektora ds. Windykacyjno – Prawnych w tej jednostce samorządowej. Został zatrudniony przed tym, jak przestał być przewodniczącym Rady Miasta (co stało się, jak pisze Palka, w sierpniu ub. roku). Naturalnie tych dwóch faktów nie należy  łączyć.

Czy w Sosnowcu rządzi PiS? Nie!

Na miejscu jakiejkolwiek opozycji „Prezydenta jeszcze tylko dwa miesiące”, całowałbym PiS po rękach za taki prezent. A może Dawid Kostempski należy do Prawa i Sprawiedliwości?

One thought on “Spryciule

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.