Prezes Buchczyk

Dawno się tak nie uśmialiśmy, jak dzisiaj podczas imprezy otwarcia portalu (?) silesia24.pl. Objawił się bowiem Benjamin Buchczyk. I to od razu jako prezes.

Bankiecik był taki sobie, ale klapki nam spadły z nóg, kiedy to Marek Czyż, będący redaktorem naczelnym portaliku, którego byt szacujemy na pół roku (do jesiennych wyborów), z nadęciem właściwym tylko sobie przedstawił prezesa spółki. I tu ze sceny padło nazwisko naszego ulubieńca, czyli Benjamina Buchczyka.

Oto dowód:

On ci to! Przytył na wikcie Delfina, jest bardziej wyżarty. Ale wylazł z nory.

Osoba Buchczyka budzi naszą ciekawość, podobnie jak jego sukcesy biznesowe (o tych w świętochłowickim magistracie wszyscy wiemy, i ubolewamy).

Tak jak Benji zanurkował w biznes, tak my – w KRS. I co tu mamy (tzw. dziennikarze lokalnych mogą naturalnie bez obawy kopiować te ustalenia, a za wierszówkę kupcie sobie gumy do żucia).

Silesia24.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest niejako ciągiem dalszym spółki Oppido, która powstała w 2011 roku. Pod tym szyldem szukała pracowników do portalu. Obecną nazwę nosi od marca 2019 roku. To praktyka w biznesie, że kupuje się działające albo zawieszone spółki. Po co? To pole do spekulacji.

I teraz robi się ciekawie:

Oppido miała kapitał zakładowy w wysokości 50 tysięcy złotych.

Silesia 24.pl Sp. z o.o. której prezesem jest Buchczyk – 200.000 zł ! I całość udziałów. Cudownie, nieprawdaż?

Ciekawe, w jaki sposób został pokryty ten kapitał początkowy? Gotówką czy aportem. Wątpimy, żeby intelektualnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.