Powstańcza orientacja

Dejwid K. usiłuje wszystkim wmówić, że jest miłośnikiem Powstań Śląskich oraz powstańców.  Udało mu się tak zbajerować mieszkańców Świętochłowic podczas kampanii wyborczej cztery lata temu, że wszyscy gładko przełknęli pomysł wybudowania muzeum. 

No to mamy „Muzeum Powstań Śląskich i Dawida Kostempskiego”. Pomysł za około 14 mln złotych zgrabnie Delfinowi podsunął twórca nieistniejącego już, Muzeum Hansa Klossa w Katowicach. Kosztowna zabawka. Tylko po co, skoro kilka kilometrów dalej, w Katowicach, powstaje nowoczesne Muzeum Śląskie.

Nadworna kronikarka „Prezydenta jeszcze przez miesiąc”, niejaka Sonia Cichoń tak się podnieca wyborczą inwestycją:

To muzeum inne niż wszystkie na Śląsku. Porównać można je jedynie do Muzeum Powstania Warszawskiego, bowiem także stawia na historię opowiedzianą w nowoczesny sposób z wykorzystaniem multimediów, m.in. filmów i infokiosków. Mowa o Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, które jutro o godz. 11 otworzy swoje podwoje dla zwiedzających.

DSCN1337

Ten fragment artykułu pani „redaktor” Dziennika Zachodniego świadczy o tym, że nigdy nie przestąpiła progu warszawskiego muzeum. Wstyd.

Kiedy radna Krystyna Apel na jednej z sesji Rady Miasta pytała się, dlaczego groby powstańców śląskich na cmentarzu są zaniedbane, w Kostempskim zagotowała się krew.

Na cmentarz ruszyły zagony czyścicieli, i zaczęły doprowadzać do porządku zaniedbane przez lata mogiły. Dzisiaj Dejwid poleciał z wiązankami kwiatów na te groby. Miał jednak pecha. Wiązanek wziął 10 (bo oszczędny), a grobów jest prawie dwa razy więcej. Jak widać na zdjęciu.

Czy prezydent Dawid Kostempski dzieli powstańców śląskich na „lepszych” i „gorszych”? Ciekawe, jakie stosował kryteria?

Mamy nadzieję, że po przegranych wyborach Dawid Kostempski nie dostanie roboty nawet jako portier w Muzeum Powstań Śląskich.

 

One thought on “Powstańcza orientacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.