Porzuceni

Informacja tak prawdziwa, że aż nieprawdopodobna. Otóż Delfin na stanowisko prezydenta miasta podobno nie będzie kandydował z listy egzotycznego Stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic z Dawidem Kostempskim (pozdrowienia dla członków!).

Decyzją Komitetu Centralnego partii, czyli PO Słoneczko Kaliny ma startować jako kandydat Platformy Obywatelskiej. To trafiona decyzja. PO jest w mieście tak mocna, że działa w podziemiu i nie ujawnia nazwisk zwolenników i działaczy (zrzut z oficjalnej strony PO). Z drugiej strony trudno się dziwić. Niektórzy mają jeszcze resztki przyzwoitości.

Platforma Obywatelska   Ludzie   Świętochłowice

To oznaczać może tyle, że Kostempski porzucił swoją ekipę z zarejestrowanego na początku września „KW Razem dla Świętochłowic z Dawidem Kostempskim”, i płynie samotnie. I tak też skończy.

To też może oznaczać, że w naszym mieście z osobami ze stowarzyszenia będzie walczył komitet wyborczy pod szyldem PO, w którym znajdą się  inni chętni na stanowisko radnych. Czyli klasyczny kanibalizm.

Z niecierpliwością czekamy na zapowiadane tournee po okolicy promotora Delfina, czyli Jerzego Buzka. Nie wiadomo jednak, czy do niego dojdzie.

Jak wiadomo były przewodniczący Parlamentu Europejskiego prowadzi zdrowy tryb życia, i wizyta w mieście, w którym czuć smród fenoli ze stawu Kalina, mógłby niekorzystnie odbić się na jego zdrowiu.

 

 

One thought on “Porzuceni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.