Podwyżka dla Kostempskiego?

Jesteśmy pewni, że wkrótce Słoneczko Kaliny będzie zarabiało więcej. Będziemy płakać i płacić. Premia za szkodliwe warunki pracy należy się Kostempskiemu jak psu micha.

Dziś przepisy pozwalają na wypłatę prezydentom nie więcej niż 12,3 tys. zł. Tyle właśnie mniej więcej dostaje prezydent Świętochłowic. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce podnieść tę kwotę do 20 tys. zł.

Dla Dawida Kostempskiego będzie to oznaczało automatyczną podwyżkę, może nawet bez konieczności zatwierdzenia jej przez miejskich radnych. A nawet jeśli będą musieli zagłosować w tej sprawie, to będzie to formalność. mamy tylko nadzieję, że podwyżki dostana tez Karcz i Korman. Bo może dojść do buntu na pokładzie. Jeden z nich i tak już knuje na boku z cichociemnymi, bo boi się smrodu Kaliny

lipiny2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O planach ministerstwa napisał dziś Dziennik Gazeta Prawna.

– Otwieramy się na postulaty samorządowców w kwestii zwiększenia ich uposażeń. W ciągu 15 lat pensje samorządowców wzrosły zaledwie o 18,5 proc. A tak niskie płace nie zachęcają do ubiegania się o takie funkcje przez osoby o wysokich kwalifikacjach – powiedział gazecie Marek Wójcik, wiceminister administracji i cyfryzacji.

Co do tych kwalifikacji, i to wysokich, mamy w tym przypadku wątpliwości. Nie tylko my. Biegli też.

One thought on “Podwyżka dla Kostempskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.