Oskarżony Kostempski

„Oskarżony Kostempski proszę wstać, Sąd idzie” – ładnie to brzmi, nieprawdaż?

Wkrótce rozpocznie się sądowy serial z Dawidem Kostempskim w roli głównej, a raczej – „w ławie głównej”. Do sądów  trafiło kilkanaście pozwów i aktów oskarżenia z tym panem w roli oskarżonego.

Spokojnie, wokandy są tak ułożone, że Dawid z rodzinką zdąży wyjechać na krótkie wakacje.

IMG_0305

Chociaż na jego miejscu zaczęlibyśmy się interesować krajami, z którymi POlska nie ma podpisanej umowy ekstradycyjnej. To żart, naturalnie.

Wyjaśniamy to tak na wszelki wypadek, aby odwołać piszące w tym momencie pozwy (lub akty oskarżenia) kancelarie z mecenasem Poniedziałkiem, czy jak się tak ten adept nazywa, na czele.

Podobno ma zerowe poczucie humoru, które rekompensuje pasją fotograficzną.

Na działania RIO pójdzie stosowna skarga do Kolegium RIO oraz Ministra Administracji i Cyfryzacji. Dlaczego? Otóż dlatego, że RIO w raporcie z kontroli działalności władz Świętochłowic wyliczyło szereg – nazwijmy to delikatnie – nieprawidłowości.

Jednak z tego co nam wiadomo, nie skierowało całego raportu z kontroli RIO do prokuratury (i to bynajmniej nie do zaprzyjaźnionej z magistratem tej zza miedzy), ale tylko jakiś nieistotny fragment. I prokuratura elegancko sprawę uwaliła. Na razie.

Tu propozycja dla PT Czytelników tego portalu: Może każdy z Was sporządzi doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Prezydenta Świętochłowic i jego ekipę?

Jeżeli potrzebny Wam jest wzór takiego zawiadomienia, to prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.