Nielot

Aleksandra Skowronek, była wicemarszałek województwa śląskiego, i swego czasu wiceprezydent Świętochłowic za rządów Delfina, chyba szybko nie wyzdrowieje. Nagroda w postaci stanowiska prezesa zarządu Funduszu Górnośląskiego oddala się w ekspresowym tempie.

A wszystko przez udział w programie prywatnej telewizji wspólnie z Agnieszką Kostempską. Kostempska była tym razem zdrowa, ale Skowronek – chora, na L-4. To zresztą „nowa, świecka tradycja” działaczek Platformy Obywatelskiej (wystarczy przypomnieć kampanię wyborczą Kostempskiej w wyborach o fotel prezydenta Mysłowic). Oraz mania zamieszczania przez Kostempską fotek z byle g…o wydarzenia na fejsie.

Degradacja przez awans czy prestiżowa nominacja? Zdania są podzielone. Wiadomo że wicemarszałek województwa śląskiego, Aleksandra Skowronek rekomendowana na stanowisko prezes Funduszu Górnośląskiego przez marszałka, nie przyjęła nominacji, bo poważnie się rozchorowała. Stąd zwolnienie lekarskie od miesiąca i pytanie dlaczego choroba nie zwolniła pani wicemarszałek z przywileju występowania w tym czasie w programach telewizyjnych.

To ma być nowe otwarcie dla rozwoju całego regionu. W Funduszu Górnośląskim i to fundamentalne. Na miejscu obecnej prezes Bożeny Rojewskiej zasiądzie była wicemarszałek województwa śląskiego, Aleksandra Skowronek. Stąd też, jak należy domniemywać, najpierw rezygnacja z pełnionej przez ostatnie 3 lata funkcji wicemarszałek województwa, a potem mocna rekomendacja na nowe stanowisko. Była wicemarszałek ma być więc od zadań specjalnych. Tyle jeśli chodzi o oficjalne komentarze. Bo te nieoficjalne mówią już o posadzie na pocieszenie.

Aleksandra Skowronek na stanowisku została zastąpiona przez Macieja Gramatykę. Powodem zmian miało być niezadowolenie zarządu województwa śląskiego z dokonań dotychczasowej wicemarszałek.

Do nowych zadań nowej pani prezes będzie nadal należało pozyskiwanie środków unijnych na rozwój przedsiębiorczości w regionie. To cel główny. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy będzie realizowany, bo do tej pory nie odbyło się jeszcze posiedzenie rady nadzorczej Funduszu Górnośląskiego, który Aleksandrę Skowronek na nowe stanowisko ma powołać. Inną kwestią, równie istotną jest stan zdrowia byłej wicemarszałek, która od miesiąca przebywa na zwolnieniu lekarskim. Mimo to wzięła udział realizacji nagrania telewizyjnego.

Polecamy obejrzenie materiału TVP Katowice o tym skandalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.