Muzealnik

Jakie muzeum – taka rada. W tym roku Marka Palkę w Radzie Muzeum Powstań Śląskich zastąpi mistrz intelektu i fan historii Kielecczyzny – Rafał Łataś.

Na FB jednego z naszych „ulubieńców”, czyli Rafała Łatasia pojawiła się skromna, ale jakże wymowna informacja (pisownia oryginalna):

Dzisiaj Pan Prezydent Dawid Kostempski powołał mnie w skład Rady Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. To dla mnie ogromne wyróżnienie i wielki zaszczyt zasiadać w Radzie instytucji, która pokazuje ten jakże trudny kawałek historii Śląska, a jednocześnie jest prężnym organizatorem imprez historycznych i kulturalnych w mieście.

fot. z publicznego profilu Rafała Łatasia na FB
fot. z publicznego profilu Rafała Łatasia (to ten z prawej) na FB

Faktycznie, rzadko się zdarza, aby w takich organach instytucji muzealnych (jeżeli potraktujemy naturalnie to „Muzeum im. Dawida Kostempskiego” poważnie) zasiadały osoby z – delikatnie mówiąc – niezbyt wysokim wykształceniem. Jak Łataś.

Można powiedzieć, że ta nominacja daje powód do stwierdzenia, że „jakie muzeum – taka rada”.

No, chyba, że zdarzył się edukacyjny cud, i pan Łataś ukończył jakieś studia? Jeżeli nie, to proponujemy temat pracy magisterskiej:

„Wpływ zanieczyszczenia środowiska i  toksycznej emisji Stawu Kalina na frekwencję w placówce muzealnej w Świętochłowicach”.

No i czy zasiadanie w tak poważnym organie wiąże się z jakimiś gratyfikacjami finansowymi?

W ubiegłym roku w skład Rady Muzeum Powstań Śląskich wchodzili  fachowcy: Jarosław Bełdowski, prof. Ryszard Kaczmarek, Marian Piegza, Roman Wojno, ks. Henryk Olszar oraz Stanisław Korman i Marek Palka (zabawne, nieprawdaż?).

 

One thought on “Muzealnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.