Kostempski robi nas w ciula

Dawid Kostempski nawet nie udaje, że przestrzega prawa. Zachowuje się jak klasyczny członek Platformy Obywatelskiej. Prezydent Świętochłowic uważa, że prawo jest dla frajerów. Tego można się było spodziewać po arogancie z Platformy Obywatelskiej.

Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic oprócz tego, że chce ponownie siedzieć na tym stołku, to na wszelki wypadek startuje z listy kandydatów na radnych Platformy Obywatelskiej! W tym celu … niedawno przemeldował się do Świętochłowic. Wkrótce opublikujemy jego nowy świętochłowicki adres, aby wyborcy mogli osobiście zadać mu pytania.

Państwowa Komisja Wyborcza  Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RPCzy nasz Delfin porzucił swoją Barbie i Katowice, aby startować z okręgu, gdzie cuchnie Kalina?

Nie. W ten sposób pokazuje, gdzie ma przepisy prawa.

Na swoim profilu na FB Sonia Kwaśny ze Śląskiej Telewizji Miejskiej napisała wyraźnie:

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że prezydent mieszka w Katowicach (taka informacja widnieje nawet na jego profilu FB). Zgodnie natomiast z Kodeksem wyborczym, do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego kandydować może osoba, która stale zamieszkuje na obszarze danej gminy. Ustawodawcy nie chodziło bowiem o posiadanie meldunku, lecz faktyczne zamieszkiwanie na terenie gminy, w której kandyduje się do Rady. Kodeks wyborczy interpretuje stałe zamieszkanie jako zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego pobytu.
Orzecznictwo mówi o tym, że jest to miejsce gdzie realizuje się funkcje życiowe (tam gdzie się śpi i je). Dawid Kostempski nigdy nie ukrywał tego, że nie mieszka w Świętochłowicach i myślę, że mieszkańcy dobrze o tym wiedzą. Czyżby czekała nas reklamacja wyborcza w tym względzie?

Najbardziej nam się podoba, jak Kostempski wyruchał frajerów ze Stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic z D. Kostempskim, z którego list miał najpierw startować w wyborach. Podobno wkrótce stowarzyszenie zmieni nazwę na „Razem dla Świętochłowic z D. Kostempskim bez D. Kostempskiego”.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy wiedzą, że na tego cwaniaczka głosować nie należy.

 

12 thoughts on “Kostempski robi nas w ciula

 1. Chyba lepiej byłoby, aby stowarzyszenie było zmuszone zmienić nazwę na „Wspólnie dla Św-c z Dawidem K.”. Jasne i przejrzyste.

 2. chyba padne ze smiechu;) a to mi odkrycie! ;D w każdych wyborach czy to Świerk czy to Moś, zawsze obok prezydentury kandydowali na radnych;) a dlaczego nie piszecie, że skoro Wasz Ulubiony Szanowny Pan R. Świerk kandyduje na prezydenta miasto to JAKIM PRAWEM kandydje jeszcze na radnego?;) robicie sieczkę ludziom z mózgu;) gratulacje;)

 3. Drogi „benku”, umiejętność czytania ze zrozumieniem jest trudną (jak widać) sztuką.
  W przypadku Kostempskiego nie chodzi o to, że kandyduje i na prezydenta i na radnego.
  Oszustwem wobec wyborców jest to, że ten osobnik, do niedawna jeszcze zameldowany i mieszkający w Katowicach (dom, mieszkanie etc.), przemeldował się do Świętochłowic. Na czas wyborów.

  1. naprawdę katastrofa;) szczerze przyzanm, że wolę mieć w radzie miasta radnego, który był 4 lata prezydentem miasta i zna problemy miasta i jego organizację od podszewki, aniżeli np. przypadkowego nauczyciela wf-u z podstawówki, który przez całą kadencję będzie udawał, ze robi coś na rzecz miasta;)

   1. no bo jesteś idiotą ty bałwanie idź sie pieprznij to może ci przejdzie, ja tego pana nie chce widzieć na oczy w moim mieście ty kretynie

    1. coś wam poziom zainteresowanych na fejsie utknął na 103 i nie chce ruszyć w górę;) czyżby z poziomem dyskusji i merytoryką prowadzącego porifl i bloga było coś nie tak? …;))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.