Kostempski katorżnik

Podziwiamy naszego prezydenta Dawida Kostempskiego. Dzisiaj pochwalił się na fejsbuku, że wziął udział w „Biegu katorżnika”. Ma facet kondycję, ale to mu się przyda.Wkrótce.

kat1

Mamy nadzieję, że zdjęcia, które zamieścił będą prorocze. Oby tak Dawid Kostempski wyglądał jesienią.

Podobno organizatorzy przyjęli wstępnie propozycję, jaką im złożył na mecie zachwycony Kostempski.

Komandosi z Lublińca ochoczo zgodzili się, po obejrzeniu slajdów i prezentacji WFOŚiGW, do rozegrania półmaratonu wokół Stawu Kalina i wyścigu pływackiego na dystansie 1 kilometra w tym „oczyszczonym i ekologicznym” zbiorniku wodnym, które jest chlubą Świętochłowic. I pomnikiem postawionym za życia prezydenta, znanego zwolennika zdrowego trybu życia.

Kostempski pobiegł na dystansie 12,5 km. Po Buchczyka ps. Nurek już wysyłano helikopter, kiedy po 4 godzinach doczłapał do mety. Może biegł w akwalungu, bo już przygotowuje się do biegu wokół Stawu Kalina?

2 thoughts on “Kostempski katorżnik

  1. ….ale to mu się przyda.Wkrótce….
    Czyli kiedy? „Wkrótce” pojawia się już tak długo, że to już jest nudne.

  2. Ja nawet nie dziwię się Panu Prezydentowi bo każdy musi jakoś egzystować. Ale dziwię się Radnym MRN którzy pozwalają sobie na wielkie odstępstwa w działaniu kiedy jest wielkie zagrożenie środowiska. Pamiętam jak Prezydent obiecywał, że staw Kalina będzie centrum wypoczynku i rekreacji a woda w nim będzie przezroczysta i można będzie ryby łowić. Pamiętam również jak w latach osiemdziesiątych ktoś nierozważnie obiecał o całkowitym przykryciu odpływu Rawa a kiedy to się nie stalo musiał zrezygnować z funkcji Radnego. Byłem Przewodniczącym Kampanii Wyborczej w pierwszych Wyborach po Stanie Wojennym. Na listy dawaliśmy ludzi sprawdzonych, odpowiedzialnych a przede wszystkim madrych z różnych środowisk i pomimo iż nie dostawaliśmy żadnych wynagrodzeń pracowaliśmy od rana do wieczora. Teraz do MRN dostali się karierowicze ludzie z różnych partii i z obcych Miast. Popatrzmy tylko kto rządzi Świętochłowicami, często ludzie nie związani z tym miastem ani zamieszkaniem ani pracą gdzie musieli by mieszkać w pobliżu takich uzdrowisk jak Kalina. Proponuję całemu Prezydium MRN o zrewidowaniu swoich sympatii nie do Partii ale do ludzi którzy odpowiadają za miasto. Zastanowić się nad misją Straży Miejskiej która powinna dbać o porządek w mieście a nie dla wyręczania Policji w ich obowiązkach.
    W tamtych czasach powoływliśmy Straż Miejską do szczytnych celów dla porządku i czystości w mieście jednak w żadnych zapisach nie było o dublowaniu czy wyręczaniu Policji. W obecnych wyborach widząc osoby które są niezadowolone, że pracują w komisjach, że muszą usługiwać wyborcom brak uśmiechu na ich twarzach a często krzywe spojrzenie wcale nie zachęca do pójścia na wybory chociaż to jest naszym obowiązkiem jako Polaka i Obywatela RP. Mam pewne obawy, że ten stan się nigdy nie zmien ponieważ do Rządzenia naszym Miastem jest potrzebna osoba z tego miasta i żyjąca uwarunkowaniami i zagadnieniami tego Miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.