Kontrola NIK w Urzędzie Miasta

Ciekawe, czy 4 grudnia Dawid Kostempski powita na progu swego gabinetu „chlebem i solą” inspektorów Najwyższej Izby Kontroli? A może będzie chory?

logo-nik

Wiecie, że mamy dobre i sprawdzone informacje? Wiecie to od dawna. To z przyjemnością zawiadamiamy, iż kontrola NIK rozpoczyna się 4 grudnia – tak nam doniosły wstrętne, ryże „wiewiórki”. Pod lupę zostaną wzięte działania Kostempskiego i spółki w sprawie afery nazywanej „rewitalizacją Stawu Kalina”.

Inspektorzy NIK w Barbórkę (łobuzy!) przyjdą do budynku przy ulicy Katowickiej i zażądają dokumentów na wspomniany temat. Nawet tych, które urzędnicy chcą bardzo ukryć. I będzie się działo.

Zapewne wkrótce okaże się, kto jest winny nie tyle kompromitacji (bo do tego już chłopcy i dziewczynki Kostempskiego zdążyli nas już przyzwyczaić), ale wielomilionowych strat przy tej „unijnej inwestygacji”.

Na miejscu świeżego żonkosia Bartosza Karcza, który jest podpisany na wielu dokumentach już zarezerwowalibyśmy sobie kolejkę w budynku przy Powstańców. I opowiedzieli, jak na spowiedzi, jak to było z przetargiem i innymi ciekawymi wątkami inwestycyjnymi.

Kobiety są cierpliwe, ale czy będą czekać jak Penelopa na Odyseusza?Jeżeli Karcz nie powie, to znajdą się ludzie, którzy nie tylko powiedzą, ale przekażą dokumenty.

Dalszy rozwój sytuacji będzie przypominał obieranie cebuli – warstwa po warstwie… A cebula jest dobra na szkorbut, którego można się nabawić w budynku przy ulicy Mikołowskiej w Katowicach.

W Urzędzie Miasta w kolejce po NIK ustawiła się już doborowa ekipa z ABW i CBA.

Strach się bać, co nie Delfin? Tik, tak…

5 thoughts on “Kontrola NIK w Urzędzie Miasta

  1. Czy w tym mieście, gdzie zawsze panowała zgoda i harmonia działań Radnych MRN teraz udzieliła się nienawiść i trauma oraz walka o stołki ?
    Jak chcecie rządzić miastem kiedy nie potraficie dogadać się między sobą ? Nasyłanie coraz to więcej kontroli zamiast załatwić to we własnym gronie nie sprzyja rozwojowi naszego Miasta. Zawsze należy pamiętać, że kij ma dwa końce. MRN jest Uchwałodawcza a Urząd jest od wykonywania uchwał zgodnych z Prawem i Konstytucją dlatego uciekanie się do nasyłania Instytucji Kontrolnych bez porozumienia wśród Rady uważam za wrogie działania w celu uzyskania jakichś korzyści, stanowisk na które nie zasługujecie.

  2. Czy w tym mieście, gdzie zawsze panowała zgoda i harmonia działań Radnych MRN teraz udzieliła się nienawiść i trauma oraz walka o stołki ?
    Jak chcecie rządzić miastem kiedy nie potraficie dogadać się między sobą ? Nasyłanie coraz to więcej kontroli zamiast załatwić to we własnym gronie nie sprzyja rozwojowi naszego Miasta a wręcz przeciwnie na pierwszy plan wyłania się walka o stołki. Zawsze należy pamiętać, że kij ma dwa końce. MRN jest Uchwałodawcza a Urząd jest od wykonywania uchwał zgodnych z Prawem i Konstytucją dlatego uciekanie się do nasyłania Instytucji Kontrolnych bez porozumienia wśród Rady uważam za wrogie działania w celu uzyskania jakichś korzyści, stanowisk na które nie zasługujecie. Pamiętajcie o starym powiedzeniu „zgoda buduje, niezgoda rujnuje” I jeżeli któryś z Radnych zamierza siedzieć po to by tylko rozrabiać powinien złożyć mandat. Jestem byłym Radnym pierwszej kadencji po Stanie Wojennym i Pierwszym Przewodniczącym Kampanii Wyborczej dla miasta Świętochłowic dlatego wiem na temat pracy Radnego bardzo dużo i wtedy pracowaliśmy dla Miasta za darmo wykonując dodatkowo pracę zawodową i jako Radny MRN nie otrzymując za to nawet szklanki herbaty ale działaliśmy bo taka była potrzeba chwili i Miasta. Dlatego skończcie te animozje wewnętrzne i weźcie się do pracy z korzyścią dla miasta i mieszkańców Świętochłowic. Pozdrawiam.

  3. Proszę te uwagi skierować do tych radnych,którzy murem stoją za obecną władzą. Nie dbają w ogóle o interes miasta, a o własne stołki i interesy. Miasto z miesiąca na miesiąc tonie w długach. Ale najważniejszy lans na muzeum, basen, festyny, żużel. Ludzie się cieszą, że coś się dzieje w mieście, ale nikt się nie zastanowi jakim kosztem! Wszystko zgodnie ze staropolskim „zastaw się, a postaw się „! Mam nadzieję, że ktoś w końcu rozkurzy to towarzystwo wzajemnej adoracji, a ci, którzy doprowadzili miasto na skraj klęski, odpowiedzą za to!

  4. stan dróg w świonach poniżej krytyki miasta oscienne remontują asfaltują jest OK .płace podatek drogowy w cenie paliwa , a drogi hajduki ;dworcowa; komandra itd
    to k……wa czołgowisko żygac sie chce jadąc tymi i innymi ulicami pląby wypadają z zębów!!!! kostempski won j….e raus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.