Kadry Kostempskiego

Kostempski jeszcze nie wygrał wyborów, a już dzieli stołkami. Klasyka gatunku Platformy Obywatelskiej, czyli „kadry, głupcze”!

Jedna z naszych „wiewiórek” za orzeszki przekazała nam taką oto informację. Otóż Dawid Kostempski, aby zachęcić pewne środowiska do głosowania na niego (frajerzy!) na pewnym tajnym spotkaniu ogłosił skład swego „rządu” w nowej kadencji.

Otóż wiceKostempskim ma być niejaka Krystyna Rawska, dobrze znana z różnych stron w naszym mieście, obecnie na politycznym aucie. Natomiast sekretarzem miasta Dawid Kostempski chce uczynić Eugeniusza Mosia.

mosByć może do zadań Mosia, tego byłego prezydenta miasta będzie należała walka z korupcją? Jesteśmy za tą kandydaturą, bo wszak Mos jest ekspertem od korupcji. Jej skuteczność bada na sobie, zasiadając na ławie oskarżonych w sądzie rejonowym w Mikołowie.

W grudniu 2010 roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Eugeniuszowi Mosiowi, jego koleżance (?) i innym. Moś usłyszał żądania i brania łapówek w czasie, kiedy był prezydentem miasta.

Prezydent, a także sekretarz Świętochłowic Jolanta S.-K. zostali zatrzymani przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego cztery lata temu, w ramach prowadzonego od listopada 2009 roku śledztwa. Prokuratura w Bytomiu zarzuciła im żądanie i przyjmowanie łapówek.

Jak po zatrzymaniu podawała prokuratura, w jednym przypadku podejrzani żądali 100 tys. zł i przyjęli 25 tys. zł. Innym razem prezydent i sekretarz mieli żądać kwoty „równoważnej 15-krotności 40 proc. z miesięcznego wynagrodzenia brutto” osoby, od której żądano łapówki. W tym przypadku urzędnicy – zdaniem prokuratury – przyjęli 70 tys. zł. Pieniądze miały trafić do prezydenta za pośrednictwem sekretarza miasta – wynika z ustaleń śledztwa. Później, w czasie śledztwa, prezydentowi Mosiowi postawiono trzy kolejne zarzuty – korupcyjne i przeciwko dokumentom.jerzy l.

Na ławie oskarżonych Sądu Rejonowego w Mikołowie oprócz byłego prezydenta Świętochłowic siedzą też: zastępca prezydenta Mosia – Czesław Ch. i Jerzy L., który pracuje do dzisiaj w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach. Proces trwa.

Ów Jerzy L. obecny radny, który dalej chce być radnym, nas fascynuje. Czy wiecie, że jego syn też ma zarzuty korupcyjne? Niedaleko pada jabłko od jabłoni.

W maju 2013 roku Polska Agencja Prasowa (a za nią reszta lokalnych mediów) obwieściła:

16 funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Katowicach zatrzymała w poniedziałek policja pod zarzutem korupcji – poinformowała katowicka policja. Strażnicy referatu ruchu drogowego mieli przyjmować łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

– Zostali zatrzymani w swoich domach lub w pracy. Śledztwo w tej sprawie trwało od około roku. Co ważne, zgłoszenie wpłynęło od ich przełożonych – kierownictwa Straży Miejskiej, wtedy machina śledcza ruszyła – powiedział rzecznik katowickiej policji komisarz Jacek Pytel.

Katowicki urząd miasta deklaruje dalszą współpracę w celu całkowitego wyjaśnienia tej sprawy – poinformował w poniedziałek rzecznik urzędu Jakub Jarząbek. Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek, strażnicy usłyszą łącznie ponad 800 zarzutów.

Strażnicy mieli przyjmować łapówki od 20 do 300 zł. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Zarzuty obejmują okres od lipca 2012 do lutego 2013 r. Postępowanie nadzoruje katowicka prokuratura okręgowa. PAP

Panie Kostempski, gratulujemy wyboru takich kadr! Całe szczęście dla Świętochłowic, że ten „gabinet cieni” pozostanie tylko na papierze.

 

8 thoughts on “Kadry Kostempskiego

  1. Świadczy to tylko i wyłącznie o słabości kadr Kostempskiego, którego zapleczem są osoby z byłego Porozumienia Świętochłowickiego. A co do pani Rawskiej – nie wiem czy jeszcze jest, ale nie tak dawno zasiadała w radzie nadzorczej świętochłowickiego MPGL.

  2. Tak coś mi się wydaje, że ta wiewiórka jadła orzeszki coki. Przecież pani z Mosznej jest w RN spółki miejskiej i nie wydaje mi się aby poszła na Katowicką54. Ale któż to wie. A śląska PO to przełknie? Chociaż oni łykają jak pelikan ryby.

  3. Uważam, że to jakiś żart. Rawską jako wice może bym i jeszcze strawił, choć nie wiem czy zachowała jeszcze dawną jasność umysłu. Ale Moś jako sekretarz? To byłby obciach na całą Polskę.

  4. Czy to Delfin czy Moś czy Rawska to bez różnicy,tam wałki kręcą wszyscy.Panie belfer Mos co taki mały wyrok. Może jeszcze parę spraw dać wam na tapetę.Jak się robi przekręty i wyrzuca z mieszkania matkę z małymi dziećmi na bruk w zimie.Tak tak straż miejska,policja która straszy dzieci w szkole.Gdzie są teraz.Wyrzuca bez wyroku sądowego tylko decyzją administracyjną a potem stara się to tuszować a rodzinę zastraszyć.Udało się ale do czasu tylko.A miasto teraz niech się szykuje na procesy sądowe bo nadszedł czas i dokumenty są już uzbierane mimo całkowitej blokady oczywiście po telefonicznej instrukcji.Panie Porada ciekawe jaką pan będzie miał minę w sądzie i czy pan też stwierdzi ze to pana podpis i pieczątka ale pan tego nie pamięta.Panie admin jeśli pan chce to email pan ma to panu prześle parę przekrętów tych elit za złoty.Ja mam już te szczęście ze to umarłe miasto opuściłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.