Gratulacji dla Kostempskiego nie będzie

Trudno sobie wyobrazić większą klęskę Świętochłowic, jak Kostempski i jego ferajna, panosząca się po Świętochłowicach. Nieszczęścia chodzą stadami.  Naprawdę, opary fenoli ze Stawu Kalina zaczynają podtruwać mieszkańców naszego miasta.

PO wywietrzeniu z głowy bąbelków szampana, „nowy-stary” prezydent rozpocznie demolkę Świętochłowic. Miejską kasę trzeba będzie napełnić przy okazji, z czegoś pokryć koszty letniego basenu „ekologicznego”, czy Muzeum Powstań Śląskich im. Dawida Kostempskiego.

A zatem według naszych prognoz pierwsza na sprzedaż zostanie wystawiona miejska spółka MPGK. Potem przyjdzie pora na Skałkę – skończą się spacery, bieganie i darmowa gra naszych dzieci w piłkę. W ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (coś jak „program powszechnej prywatyzacji” z lat 90. ubiegłego wieku), wszystko zostanie sprzedane.

Potem wespół z Chorzowem opchnięte będą wodociągi, czyli ChŚPWiK, na które jest już podobno kupiec. I pozamiatane.

Ciekawe, ilu wywalonych z roboty po wyborach towarzyszy z PO, i zza Brynicy znajdzie wkrótce atrakcyjne posady w Świętochłowicach? To pytanie retoryczne.

Kilka tygodni temu napisaliśmy – wszystkich nas nie kupicie ani nie zastraszycie. I tak będzie.

Nasza strona KWZŚ będzie się nadal ukazywać. Do naszych autorów i zespołu dołączają nowi dziennikarze obywatelscy oraz osoby, które nie chcą się zgodzić na taki  styl zarządzania Świętochłowicami przez „obcego” z Katowic.

Jesteśmy dociekliwi, i wkrótce napiszemy o tym, ile głosów było „nieważnych” i dlaczego, ilu nowych mieszkańców Świętochłowic przed wyborami cudownie przybyło, i u kogo.

Kostempski naturalnie, z takim a nie innym składem rady miejskiej, może przepchnąć każdy swój chory pomysł. Tylko pamiętajcie „radni” – Delfin tu nie mieszka. Wy – tak.

 

10 thoughts on “Gratulacji dla Kostempskiego nie będzie

 1. Niestety, będziecie musieli przełknać demokratyczny wybór mieszkańców Śwc. Szkoda, że strona nie powstała kilka lat wcześniej i od poczatku nie patrzała władzy na ręce. Ukazała się dopiero ok lipca co nosi znamiona walki wyborczej i doraźnego zysku niz skutecznej opozycji. Mam nadzieje, że starczy wam sił i będziecie patrzeli na ręce włądzy przez całą kadencje 2014-2018, no chyba, że was kto kupi 😉

 2. Mieszkam tu prawie całe życie a nie znam osoby, która z własnej woli poszłaby głosować na Delfina. Nie wierzę w „demokratyczny wybór”

  1. A ja znam takie osoby, które samodzielnie wybrały delfina. Mogę je po częsci zrozumieć ponieważ to co pokazała opozycja i kontrkandydaci było do niczego. Oni przegrali na własne życzenie i tylko dzięki swoim działaniom a nie dlatego, że delfinarium jest lepsze.

   1. Powolutku, odpowiednie służby, wymaga sprawdzenia itd itp.
    Sorry ale już takie teksty słyszałem przez ostatnie 4 lata z ust radnych opozycyjnych i nie tylko. I co? Kicha 🙁
    Obawiam się, że kolejnych 4 lat będzie mało i w 2018 pobudka będzie ok. czerwca/lipca a w listopadzie 2018 będzie powtórka z rozrywki.
    W 2010/2011 mówiło się, ze nikt nie wiedział o wypadkowej przeszłości a teraz czekam na stwierdzenia typu:
    „spłata pożyczki na basen? A to była jakaś pożyczka?”
    czy też
    „zanieczyszczenia w Kalinie? Ależ myśmy nic nie wiedzieli!”
    Powtórzę to jeszcze raz: słabość świętochłowickiej opozycji jest mocną stroną delfina.
    Jeżeli ktoś nie potrafi ze zrozumieniem przeczytać pisma które podpisuje (vide RŚ do TS) czy też nie rozumie zapisów regulaminów (vide uchwała o wystąpieniu z GZM) to o czym my mówimy? Delfin to doskonale wyłapuje a ruch ze skupieniem „leśnych dziadków” w stowarzyszenie „na kolanach przed…” był majstersztykiem. Doskonale wyczuł spadające notowania Partii Obłudy (czego nie wyczuł RŚ :() i widząc, że z listą PO nic nie zrobi zastosował fortel godny Pana Zagłoby.

 3. jo,nie trać wiary w ludzi. Czego nie mogą zrobić politycy, zrobią sami mieszkańcy. Za dużo ludzi nie może spokojnie spać patrząc na tą okupację żeby tak spokojnie to zostawić…

 4. Znam to: wiara czyni cuda. Tu nie kościół tylko brutalna rzeczywistość w której gra się w rugby ale niektórzy gracze mają stroje i zachowują się jakby grali w ping-ponga.
  Będę trochę jak niewierny Tomasz: nie uwierzę póki nie zobaczę.

 5. autor tego tekstu napisał „według naszych prognoz”. Niestety prognozy te są już tylko i wyłącznie prawdą. Jak donosi pewne źródło – jeden z bliskich pracowników W urzędzie – Kostempski miał powiedzieć zaraz po wygraniu, że „zaczną się czystki w MPGL, MPGK, Skałce. Najbliższe 4 lata to zmiany stołków”.

  A jaki będzie ich powód ? Oficjalny: brak zaufania do dyrektorów, słabe zarządzanie.
  A rzeczywiście to prezydent będzie czyścił osoby, które naraziły mu się w wyborach.

  Tak więc porozumienie partnerstwo publiczne to kwestia miesięcy, a moze nawet tygodni…

 6. Dobrze, że istnieje dziennikarstwo obywatelskie i że patrzycie władzy na ręce. Czytam i często komentuję. Mam jednak uwagę – odnieślibyście lepszy skutek pracując nad stylem tych artykułów. Przekąs, ironia, zbyt duże nasilenie negatywnych i emocjonalnych określeń. Lepiej czyta się merytoryczne i konkretne wyliczanie błędów, zarzutów, podejrzeń . Te wybory niestety pokazały ,że opozycja w naszym mieście nie ma nic do powiedzenia .Brak też pomysłu na zmiany – stąd wygrały widoczne choć zupełnie zbędne inwestycje Kostemspkiego na kredyt , który my , mieszkańcy będziemy spłacać wraz z swoimi dziećmi i wnukami…

  1. Dziękujemy. Obiecujemy poprawę stylu, ale nie jesteśmy zawodowymi dziennikarzami, a jedynie adeptami sztuki pisania. Pozdrawiamy serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.