Elegant

Delfin tak bardzo stara się być postrzegany jako elegant i prawdziwy członek  Platformy Obywatelskiej, że nawet na oficjalne spotkania partyjne wkłada granatowy garnitur. I przyznajemy – wygląda na członka.

Nie chcielibyśmy znać opinii pani premier Ewy Kopacz, jak zobaczyła Delfina w rozdeptanych, brązowych butach. Kostempski, nie idź ta drogą, bo wyglądasz jak… Prawdziwego dżentelmena poznaje się nie po grubości portfela, ale wyglansowanych butach. Najlepiej czarnych.

buty

Trochę się czepiamy, ale zależy nam, żeby gość, który jeszcze jest Prezydentem Świętochłowic, nie przynosił nam większego wstydu, czy jak to mówią gimbusy – „siary”

Z poradnika savoir-vivre [czyt. sawłar-wiwr]:

„Nawet w dzisiejszych czasach uważa się, że na okazje oficjalne i biznesowe czarne buty pasują bardziej niż brązowe. W pewnych środowiskach zawodowych – na przykład wśród prawników lub wyższych rangą bankowców – akceptuje się jedynie czarne obuwie. Brązowe obuwie doskonale sprawdza się w sytuacjach, kiedy można włożyć brązowy lub zielony garnitur albo sportową marynarkę: do biura, w którym obowiązuje nieco luźniejszy styl ubioru, albo na zawody sportowe wymagające elegancji”.

Co do zegarka – do tematu wrócimy. Wkrótce.

2 thoughts on “Elegant

  1. Przecież przed chwilą wizytował plac budowy swojej chaty w której nie będzie mieszkał to i buciczki troszkę uje….e.
    Ale za to fryz przedni i pycha z lica bije. Chyba się czegoś wstydzi, ze rączki takie złożone z przodu trzyma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.