Chińskie gadanie

Delfin dzisiaj spotyka się z delegacją z Chin. Podobno jednym z miast partnerskich Świętochłowic jest Tai’an, cokolwiek ta nazwa znaczy.

Mamy nadzieję, że ktoś chińskim towarzyszom wytłumaczył, że Świętochłowice nie są własnością Kopexu, bo tatuś Delfina już tam nie pracuje?

Jeden z naszych rozmówców stanowczo zaprzeczył plotkom, że Chińczycy mieli zostać przyjęci w szeregi Platformy Obywatelskiej.

– Na to jeszcze za wcześnie. Może następnym razem – wyznał.

chiny

Ciekawe, jakie to korzyści nasze miasto odniosło z partnerstwa („freundschaft”) z Tai’an? W 2012 r. Dziennik Zachodni, euforycznie nastawiony do przekazów medialnych Delfina, donosił:

Chińscy przedsiębiorcy są zainteresowani rozszerzeniem swojej oferty biznesowej w naszym mieście. Jest szansa, że będą nowe miejsca pracy.

I co? Jak z szansą? Jak inne wycieczki turystyczne do kraju, które słynie z przestrzegania wolności słowa?

Mamy nadzieję, że Delfin zaprowadzi naszych drogich gości nad Kalinę. Niech kontemplują obłoki fenoli, i wtedy być może zweryfikują opinię sprzed roku:

„- Śląsk to region, o którym wiele słyszeliśmy i wiele czytaliśmy. Mam nadzieję, że uda się nam nawiązać współpracę w wielu dziedzinach – powiedział dziś w Świętochłowicach mer Tai’an Li Hongfeng. Jesteśmy tą współpracą bardzo zainteresowani, ponieważ w wielu dziedzinach, choćby z zakresie ochrony środowiska jesteście lepsi od nas – dodał. Chińscy samorządowcy spotkali się dziś w Świętochłowicach z przewodniczącym GZM Dawidem Kostempskim.”

One thought on “Chińskie gadanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.